aplikacje-programowanie

Aplikacje do nauki programowania

We wcześniejszym artykule Marek – programista opowiadał nam o tym jak zacząć pracę w IT podając przy tym masę źródeł, z których może skorzystać początkujący programista. Jednak książki, kursy czy wiedza zaczerpnięta z sieci to nie wszystko z czego może skorzystać nowy adept sztuki programowania. Pomocne  w nauce mogą być również aplikacje (może któregoś dnia sam napiszesz apkę do nauki programowania😉) , które krok po kroku wprowadzą Cię w świat IT i pozwolę szlifować nowe umiejętności w łatwy i przyjemny sposób 🙂

Encode – na tą chwilę jest to najpopularniejsza aplikacja do nauki programowania (ponad 100 000 pobrań). Jak piszą autorzy aplikacji „Everyone can learn to code”. I faktycznie patrząc na funkcjonalności jakie oferuje aplikacja nauka programowania wydaje się o wiele łatwiejsza niż z samych książek. Aplikacja jest stworzona dla użytkowników iOS i Androida oraz oferuje potężną dawkę wiedzy  z takich języków programowania jak Python, JavaScript, HTML i CSS. Każdy język to osobna kategoria na którą składają się lekcje i zadania do wykonania. W pierwszych lekcjach znajdziecie podstawowe zagadnienia nt podstawowych założeń każdego języka oraz komendy jakie są w nim wykonywane, w następnych już nieco bardziej zaawansowane ale nic co by was nadmiernie przytłoczyło. Aplikacja jest dostępna za darmo w wersji z reklamami lub za opłatą 21,99 (Android) lub 23,99 (iOS)

Sololearn – kolejna popularna aplikacja do nauki „kodzenia”. Jednak oprócz zwykłych funkcji takich jak wykłady i ćwiczenia oferuje również funkcje społecznościowe. Z pomocą aplikacji możemy zaimportować kontakty z telefonu lub Facebooka. Aplikacja zaproponuje również nawiązanie nowych znajomości oraz umożliwi dyskutowanie dzięki specjalnej sekcji oraz zakładki z kodami innych użytkowników, które można komentować. Znajdziecie tu również rozmaite gry i zabawy, np. quizy oraz będziecie mogli wziąć udział w pojedynku.. na wiedzę. Za pilną naukę zostaniecie natomiast nagrodzeni odznakami. Idealne środowisko do nauki dla osób, które potrzebują dodatkowej motywacji 😊. Aplikacja oferuje również całą masę języków do nauki jak C++, Python 3, PHP, SQL, Java, C#, HTML, CSS, JavaScript, Swift, Ruby, jQuery.  

Programming Hero – dla entuzjastów łączenia zabawy z nauką proponuje coś szczególnie ciekawego. Aplikacja o której mowa w formie gier typu strzelanie do obiektów kosmicznych czy gra w koszykówkę tłumaczy zawiłe koncepty programistyczne. Dzięki niej bardzo szybko zrozumiesz różnego rodzaju algorytmy czy struktury baz danych. Uczyć się będziesz tworząc gry oraz biorąc udział w różnego rodzaju quizach. Jak twierdzą autorzy przyswajanie wiedzy w takiej formie odbywa się 10 razy szybciej niż przy standardowych metodach nauczania. Na forum, które jest dosyć rozbudowane możesz znaleźć odpowiedzi na wiele pytań lub zadać własne. Możesz również skorzystać z pomocy tzw. buddy w przypadku bardziej skomplikowanych zagadnień. Aplikacja jest dla początkujących oraz średnio zaawansowanych. 

Enki – jeśli znasz już podstawy programowania pora na kolejny krok. Aplikacja o której mowa pozwala nam na poszerzenie swojej wiedzy oraz utrwalenie już przyswojonego materiału. Dzięki specjalnie przygotowanym zadaniom oraz codziennej porcji ciekawostek nauka nowych rzeczy stanie się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Tematów jest dużo i obejmują takie zagadnienia i jezyki programowania jak: JavaScript, Java, Python, SQL, HTML, CSS, Git, Linux czy zagadnienia z bezpieczeństwa. Aplikacja pozwala ustawienie jak często chcemy otrzymywać  powiadomienia na interesujące nas tematy  oraz oferuje  możliwość dzielenia się swoimi uwagami z twórcami czy użytkownikami . Możemy również obserwować nasze postępy. Enki w podstawowej wersji oferuje dostęp do bezpłatnej bazy danych. Dostępna jest również wersja premium dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *